У Славутичі облаштують рекреаційну зону на відновлюваних джерелах енергії

У центрі міста Славутич (Київська область) облаштують громадський простір з впровадженням технологій енергозбереження та відновлюваних джерел енергії.

Еко-проект "Enlight", який став одним з переможців всеукраїнської екологічної програми "Будуймо ЕКО Україну разом!" і отримав від ТМ "Чернігівське" 135 тис. гривень, планує реалізувати майстерня «Пилорама».

Публічний комунікативний простір-трансформер, який поєднає сучасні урбаністичні та енергозберігаючі підходи, розташується у двохстах метрах від центральної площі Славутича - між котлованом і школою мистецтв, пояснює автор проекту Толя Хорошилов. Проект передбачає велосипедну паркову, вуличні багатофункціональні меблі, які матимуть розетки для підзарядки телефонів та ноутбуків, підключення проектора потужністю до 300 Вт.

3.jpg

За словами автора проекту, рекреаційна зона стане місцем проведення різноманітних мистецьких та освітніх заходів, зокрема, на теми енергозбереження та відновлювальних джерел енергії, виступів та вечірніх переглядів в рамках вже традиційного фестивалю кіно та урбаністики "86".

4.jpg

На додачу, проект "Enlight", у реалізації якого активно братимуть участьгородяни, стане базою для здобуття навичок монтажу та експлуатації автономних систем освітлення з використанням сонячних панелей та LED-елементів.

Складати програму активностей у інноваційному просторі буде координаційна рада. Як зазначає автор проекту, у планах - створення кінклубу, організація міні-програми з енергозбереження та проведення майстер-класу із гри на гітарі, занять з ранкової йоги і круглого столу з ко-інтеграції з громадянами Славутича.

«Простір буде літнім з можливістю утеплитися на зиму, - розповідає Толя Хорошилов. – Конструкцію необхідно буде накрити тентом, на який наразі не вистачає грошей".

Облаштувати громадський еко-простір у Славутичі планують до початку вересня. Влада міста вже пообіцяла допомогти з реалізацією проекту, наголошує Толя Хорошилов.

Майстерня "Пилорама" наразі має у своєму доробку декілька pop-up просторів у Києві, серед яких локація "Тихий хід" на фестивалі "ГогольFest" та сквер "Самосад" на Подолі. В рамках останнього фестивалю кіно і урбаністики "86" у Славутичі майстерня провела воркшоп зі створення вуличних меблів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка