У Сингапурі розробили вікно, яке знижує енергоспоживання в офісних будівлях на 45%

Вчені з Сінгапуру розробили «розумне» вікно з теплопоглинаючою, світлонепроникною рідиною для економії енергії.

Розробка Наньянгського технологічного університету запобігає нагріванню приміщення, зменшуючи необхідність у використанні кондиціонера, передає innovation.24tv.ua

Експериментальне "розумне вікно" складається з двох звичайних стекол, простір між якими заповнено розчином, що складається з фірмового гідрогелю, води і стабілізуючого складу.

Протягом дня, коли сонячне світло проходить через вікно, рідина поглинає і накопичує теплову енергію. До того ж з нагріванням рідини гідрогель переходить з прозорого у непрозорий стан - це зменшує кількість видимого світла, що проходить крізь нього зовні, і ще більше допомагає зберегти прохолоду у кімнаті.


Вночі, коли сонце сідає, гель охолоджується і знову стає прозорим, вивільняючи накопичену теплову енергію. Частина цієї енергії проходить через скло і потрапляє в кімнату, знижуючи вимоги до системи опалення будівлі.

На додачу, "розумне" вікно надає приємний бонус - поглинає зовнішній шум на 15%  ефективніше, ніж традиційні вікна з подвійним склом.

Після реальних випробувань було встановлено, що використання вікон може знизити енергоспоживання в офісних будівлях до 45 %. Наразі Наньянгський технологічний університет шукає галузевих партнерів для комерціалізації технології.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка