У Сінгапурі розробили установку, яка передає сонячне світло у підземні приміщення

У Сінгапурі розробили установку, яка збирає сонячне світло для передачі у підземні приміщення.

Новий розумний девайс представила команда дослідників з Наньянського технологічного університету, передає ecotechnica.com.ua

Розробка являє собою лінзу у вигляді прозорої акрилової кулі, яка збирає сонячні промені. Сфокусоване лінзою в одній точці сонячне світло потрапляє на пластикове оптичне волокно, що забезпечує передачу світлових хвиль на велику відстань.

Вся конструкція займає у висоту 50 см і важить всього 10 кілограм. Від негативних атмосферних факторів систему захищає прозорий ковпак з полікарбонату товщиною 3 мм.

Пройшовши по оптоволоконному кабелю, світло випромінюється з його другого кінця, який можна розмістити де завгодно, у тому числі у підземному приміщенні. Світлова ефективність випромінювання пристрою досягає 230 лм/Вт, що приблизно у 2,5 рази перевищує аналогічний показник звичайного світлодіодного світильника.

Щоб незалежно від положення сонця на небі початок оптоволокна постійно знаходилося у фокусі кулі-лінзи, елементи конструкції автоматично переміщаються кроковими двигунами з комп'ютерним управлінням. Базове позиціонування компонентів системи задається відповідно до GPS-координатами місця установки пристрою, а точна настройка виконується за сигналами датчиків освітленості. Коли сонячного світла недостатньо, по оптоволокну передається випромінювання від вбудованої світлодіодної лампи.


Розробка підходить для установки на звичайному ліхтарному стовпі. Завдяки цьому нові пристрої для передачі світла у підземну інфраструктуру можна буде розміщувати на вже існуючих опорах вуличного освітлення. «У новому пристрої використовуються промислові матеріали, тому налагодити серійне виробництво винаходу не складе труднощів, - зазначає Ю Сону, провідний автор дослідження. - Розробка дозволить скоротити витрати на штучне освітлення у денний час».Влада острівної держави розглядає можливість розширення використання підземного простору для розміщення інфраструктури, сховищ і комунальних об'єктів. У майбутньому очікується підвищення попиту на технології освітлення таких приміщень.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка