У Сінгапурі побудують плавучий центр обробки даних на водневому паливі

У Сінгапурі на морській базі Лоянг побудують перший комерційний плавучий центр обробки даних на водневому паливі.

Пілотний проект реалізує постачальник морських бурових установок Keppel Corp спільно з австралійською компанією Toll Group, передає hightech.plus

Експлуатація ЦОД - це дорогий і енерговитратний процес. Сервери з безперебійним живленням цілодобово обробляють дані і сильно нагріваються, тому вимагають окремих приміщень для відводу тепла. Розробники з Keppel пропонують відмовитися від традиційних систем і перенести ЦОД у море. За енергопостачання, в такому випадку, буде відповідати електростанція на водні, а морська вода буде природним чином охолоджувати платформу. Новий підхід також заощадить місце на суші, що особливо актуально для Сінгапуру.

За даними американської компанії Nautilus Data Technologies, офшорні центри обробки даних будуть використовувати на 30% менше енергії, ніж наземні аналоги.

Keppel застосує ту ж технологію будівництва, що і для стандартних бурових установок. Поруч з ЦОД буде розташована невелика електростанція з нульовим рівнем викидів, яка перероблятиме водень в електрику. Останню нададуть Mitsubishi Heavy Industries і Osaka Gas, з якими сінгапурський конгломерат уклав угоду у червні 2020 року.

Keppel і Mitsubishi Heavy Industries Asia Pacific також домовилися про будівництво декількох заводів для трьох поколінь ЦОД. Всі центри будуть встановлені на території Сінгапуру.

В останні роки попит на бурові установки знижується через падіння цін на сиру нафту, а зараз ця тенденція посилилася пандемією коронавірусу. У той же час, згідно Structure Research, ринок ЦОД буде стабільно зростати на 9,9% на рік до, як мінімум, 2024 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка