У Севастополі розробили колісний вітрогенератор для квартири

Севастопольські винахідники створили компактний колісний вітрогенератор, який можна встановити навіть на балконі багатоповерхового житлового будинку.

Пристрій, який може стати альтернативою дизельним і бензиновим установкам, а також масивним лопатевим "вітрякам", розробили в рамках проекту "Попутний вітер", передає РГ.

Вітроколесо діаметром півтора метри починає крутитися навіть при легкому вітерці і не видає шуму при обертанні.

Як зазначає співавтор проекту "Попутний вітер" Борис Охріменко, конструкція здатна витримати навіть ураган.

«Наразі запатентована спеціально адаптована до вітроколеса конструкція генератора, - розповідає фахівець. - При швидкості вітру сім метрів в секунду севастопольський "вітряк" здатний видавати близько трьох кіловат на годину, а акумуляторна батарея накопичить за добу близько 50 кВт-год електроенергії, якої вистачить на чотири квартири».
В розробці використані місцеві комплектуючі, а вітроколесо зроблене з легкого склопластику.

За словами винахідників, колісний вітрогенератор може використовуватися у розташованих далеко від ЛЕП приватних будинках, дачах, фермерських господарствах та виробничих майданчиках. Розробники також планують виготовити більш компактну модель для балкона.

Перший дослідний зразок колісного вітрогенератора пройде випробування на Севастопольській сонячній електростанції, яка була запущена в експлуатацію у лютому 2014 року. «Невеликий за розмірами вітряк встановлений між рядами сонячних панелей зможе цілодобово виробляти енергію при швидкості вітру більше двох метрів в секунду, - пояснює Борис Охріменко. - На відміну від традиційних моделей, які потрібно піднімати на 30-60 метрів над землею, вітроколесо може бути встановлене біля поверхні землі і не кидати тінь на сонячні панелі».

За словами Володимира Губанова, директора ТОВ "С. Енерджі-Севастополь", яка володіє Севастопольською сонячною електростанцією, між рядами сонячних панелей утворюється повітряний потік, який можна направити на вироблення електроенергії.

«Беззвучне севастопольське вітроколесо можна використовувати в межах міста, - пояснює Володимир Губанов. - При наявності вітру генератори здатні працювати цілодобово і виробляти не менше електроенергії, ніж сонячні панелі».
Якщо двомісячні випробування пройдуть успішно, на сонячній електростанції у Севастополі мають намір встановити кілька десятків таких "вітряків".

«На першому етапі планую в кожному з 20 проходів поставити по два вітроколеса, в подальшому їх кількість можна збільшити до 200, - прогнозує Волдимир Губанов. - Генератори будуть особливо ефективні восени і взимку, коли в Криму мало сонця і сильні вітри».
У ТОВ "С. Енерджі-Севастополь" планують завдяки колісному вітрогенератору скоротити термін окупності сонячної станції, який нині становить 20 років.

Згідно з попередніми підрахунками, колісний вітрогенератор, який після успішних випробувань планують випускати серійно, коштуватиме близько 1600 доларів, а батарея "потягне" ще на 2300-3000 доларів. При цьому окупиться такий вітряк, як запевняють винахідники, за рік.

«Наша розробка вигідна там, де підключення до мережі обійдеться дорожче 4600 доларів, - пояснює Борис Охріменко. – Приміром, побутовий бензогенератор для дачного кооператива, який коштує близько 800 доларів, кожні два-три місяці зїдатиме на таку ж суму бензину».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка