У Сеулі заряджатимуть смартфони за допомогою енергії місцевої річки

Молодий стартап Enomad (Сеул, Південна Корея) пропонує заряджати невеликі гаджети прямо у річці Чхонгечхон, що протікає посеред столиці. Розробники планують встановити п'ять зарядних станцій з живленням від трьох міні-ГЕС турбін, вбудованих в річку, повідомляє ресурс Energy Fresh.

3.jpg

Один такий пристрій здатен зарядити смартфон за 2-3 години і планшет за 3-4 години від турбогенераторів, що виробляють від 15 до 20 ват. Тому власникам гаджетів доведеться зачекати, прогулюючись околицями річки. 

Якщо тримісячний пілотний проект виявиться успішним, то кількість зарядних станцій збільшать,розташувавши їх на ділянці водного шляху довжиною 10,8 км (є частиною міського екологічного проекту вартістю $900 млн, запуск якого відбувся в 2005 році). 

2.jpg

Крім того, на додаток до водяних зарядних станцій місто планує встановити для своїх громадян спеціальні кабіни для зарядки гаджетів на сонячних батареях. Кабіни розмістяться навколо однієї з архітектурних пам'яток в центрі Сеула.

Цікаво, що Південна Корея є однією з найбільш забезпечених цифровими пристроями країною на планеті - більше 70% із 50 мільйонів жителів країни мають смартфони. Смартфони настільки популярні, що уряд почав кампанію по боротьбі із залежністю від смартфонів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка