У Сербії побудують кільцевий 600-мегаватний вітропарк навколо міста

Навколо сербського міста Суботиця планують побудувати вітроелектростанцію потужністю 599,2 МВт.

Проект Maestrale Ring розроблений італійською енергетичною компанією Fintel Energia Group схвалила міська адміністрація, передає balkangreenenergynews

Вітропарк мають намір встановити на площі 10 815 га поблизу населених пунктів Чантавір, Вишневац, Габрич, Біково, Старий Жедник і Новий Жедник, розташованих навколо Суботиці.

Проект передбачає установку 102 вітрогенераторів, будівництво підземної кабельної мережі, що з'єднує турбіни і забезпечує контроль режимів роботи вітрокомплексу, а також підстанції 400 кв і лінії електропередачі 400 кв для підключення Maestrale Ring до національної енергосистеми. Крім того, шляхом реконструкції або зміцнення існуючих сільськогосподарських доріг буде створена система під'їзних шляхів для забезпечення будівництва та технічного обслуговування обладнання вітропарку. Передбачається, що вітроелектростанція вироблятиме 1 ТВт-год електроенергії у рік і заюезпечуватиме енергопотреби півмільйона домогосподарств.

Обсяг інвестицій у проект становить 700 мільйонів євро. «Maestrale Ring стане найбільшим наземним вітрогенеруючим комплексом в Європі і дозволить Сербії прискорити енергетичний перехід від використання викопного палива до "чистих" енергоресурсів», - говорить генеральний директор Fintel Energija Тіціано Джованнетті.

Введення в експлуатацію вітропарку заплановано на 2024 рік. 

Станом на кінець 2019 року у сербській енергосистемі вітрогенерація становила менше 5% (близько 375 МВт) від загальної встановленої потужності генеруючих об'єктів. Проекти будівництва вітроелектростанцій потужністю понад 2,5 ГВт знаходяться на різних стадіях реалізації.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка