У Саудівській Аравії компанії готові побудувати СЕС і продавати кВт-год енергії за 0,50 грн

У Саудівській Аравії на тендері з будівництва сонячної електростанції потужністю 300 МВт перемогла заявка з вартістю електроенергії у 6,69736 халал або $0,0179(0,48-0,50 гривень) за кВт-год.

Рекордно низьку ціну запропонував консорціум Abu Dhabi Future Energy Co (Masdar) і французької EDF Energies Nouvelles, передає renen.ru.

Примітно, що сім з восьми учасників тендеру пропонували вартість кіловат-години нижче трьох американських центів. Це абсолютно рекордна ціна для тендерів у сонячній енергетиці та для інших технологій генерації. Не один новий об'єкт у газової, вугільної та іншій енергетиці і близько не зможе запропонувати подібну вартість, тим більше, зафіксовану на 20-25 років.

Саудівська компанія Acwa Power, яка посіла друге місце за ціною, запропонувала 2,34 цента за кВт-год, що також менше нинішнього рекорду 2,42 цента за кВт-год встановленого в ОАЕ.

Останнє слово за Саудівським регулятором Renewable Energy Project Development Office (REPDO), який піддасть відібрані пропозиції "суворій технічній, фінансовій та юридичній оцінці". Переможцем стане проект, який запропонував найнижчу вартість і виконав умови конкурсного відбору, у тому числі вимоги щодо 30% використання обладнання Саудівської Аравії. Результат оголосять у січні наступного року.

Капітальні витрати на будівництво сонячної електростанції потужністю 300МВт оцінюються у $300 млн ($1/Вт).

Учасники тендеру пропонують ввести об’єкт в експлуатацію у квітні-липні 2019 року.

До 2023 року Саудівська Аравія має намір побудувати 9,5 ГВт "зелених" потужностей. Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка