У Саудівській Аравії будуть опріснювати воду за допомогою енергії сонця

Енергетична корпорація Abengoa SA (штаб-квартира знаходиться у Іспанії) вже цього року планує запустити проект будівництва найбільшого у світі комплексу з опріснення води, що працюватиме на сонячних батареях. 

Комплекс розташовуватиметься на північному сході від міста Аль-Хафджі (Саудівська Аравія). Реалізація проекту, що оцінюється у $130 млн, дозволить опріснювати  60 000 метрів кубічних морської води щодня. Така потужність, в свою чергу, зможе налагодити стабільне постачання міста питною водою протягом усього року. 

Цей завод претендуватиме на звання першого найбільш масштабного у світі комплексу з опріснення води, що працює на енергії сонця. Крім того, вироблена сонячними панелями електроенергія буде використовуватись не тільки для енергопостачання комплексу, але й для попередньої підготовки морської води. 

Партнером проекту з боку Саудівської Аравії виступить фірма Advanced Water Technology, що є структурним підрозділом саудівської державної компанії Taqnia (спеціалізується на розвиткові технологій та залученні інвестицій). 

Цікаво, що після запуску комплексу загальні потужності іспанської Abengoa з опріснення води складуть півтора мільйона кубометрів води щодня. А цього достатньо для задоволення потреб у воді 8,5 мільйонів людей.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка