У США вперше вітрові станції обігнали гідроенергетику за виробництвом чистої електроенергії

У 2019 році у Сполучених Штатах вітрові електростанції вперше обігнали гідроелектростанції за виробництвом «зеленої» електроенергії.

За даними Управління енергетичної інформації США (EIA), торік ВЕС згенерували 300 млн МВт•год електроенергії на рік, а ГЕС – на 26 млн МВт•год більше, передає hightech.plus

Цей результат був досягнутий завдяки неухильному зростанню вітроенергетичного сектора протягом останнього десятиліття: так, на кінець 2019 року у США було встановлено 103 ГВт вітрових електростанцій, з яких 77% введені в експлуатацію протягом останніх десяти років. Разом з тим загальна потужність американських ГЕС на даний момент становить 80 ГВт.

За оцінкою EIA, до 2030 року частка вітру у загальному виробленні електроенергії в Сполучених Штатах досягне 20%. Це стане можливим, зокрема, завдяки інвестиціям у розмірі $62 млрд, які різні енергокомпанії планують вкласти у нові проекти в даному секторі зеленої енергетики найближчим часом.

"У майбутньому вітроенергетика, найімовірніше, продовжить лідирувати у виробництві електроенергії серед інших ВДЕ у США", - підкреслили аналітики.

Згідно зі звітом EIA, у 2019 році від усіх ВДЕ в американську енергомережу надійшло понад 720 млн МВт•год (у 2018 цей показник становив 707 млн МВт•год), в той час як вугільні електростанції згенерували в цілому 966 млн МВт•год.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка