У США визнали економічно збитковими 182 вугільні електростанції

У США визнали експлуатацію 182 з 235 вугільних електростанцій економічно невигідною у порівнянні з електростанціями, які працюють на енергії вітру і сонця.

Про це йдеться у новій доповіді аналітичного центру Energy Innovation, передає hightech.plus

«182 або 77% вугільних станцій закриють протягом п'яти років через нерентабельність, - зазначають у документі. - Вугілля, яке завжди вважалося гранично дешевою сировиною, програє вітру і сонцю у вартості енергії істотно швидше, ніж очікували практично всі ключові експерти ринку».

За останні два роки ціна на відновлювану енергію падала набагато швидше, ніж передбачала Національна лабораторія відновлюваної енергії у прогнозі 2018 року. І швидше, ніж писали аналітики Energy Innovation у попередній доповіді два роки тому. Іншими словами, тенденція продовжує посилюватися: вже до 2020 у США з'явилося стільки економічно невигідних вугільних ТЕС, скільки повинно було з'явитися тільки до 2025 року.

У 2019 на території США діяли вугільні ТЕС потужністю 239 ГВт. У 2020 році 166 ГВт (72% від потужностей минулого року) стали або економічно невигідними у порівнянні з місцевими вітровими і сонячними електростанціями, або опинилися на порозі закриття. З 235 вугільних ТЕС в Америці 182 станцій нерентабельні або вже закриваються.

Також у доповіді говориться, що приблизно третина всіх потужностей вугільних електростанцій можуть закритися без необхідності заміни, ще третина повинна бути замінена вітровими і сонячними станціями, а остання вимагає заміни з додатковим приростом потужностей.

"Через значну кількість вийшли з експлуатації або скоротили обсяги виробництва вугільних електростанцій в США знизився рівень передчасної смертності, — пишуть автори. - Однак вугільні електростанції все ще відповідальні за 3000 передчасних смертей на рік по країні, а також за значну шкоду для здоров'я, зокрема, астму і передчасні пологи. Перехід від вугілля до чистих, відновлюваних енергетичних ресурсів, наприклад, сонця і вітру, дозволить і далі знижувати смертність, пов'язану із забрудненням повітря».

Згідно зі звітом незалежного агентства з енергетики Energy Information Administration (EIA) США, в 2019 році річне споживання енергії в країні, отриманої із зелених джерел, вперше за 134 роки спостережень перевершило споживання вугілля. Причина цього проста - кількість отриманої від спалювання вугілля енергії, за 2019 рік впала в США на 15%, а кількість видобутої сонячної і вітрової енергії зросла за вказаний період на 1%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка