У США виділять на розвиток чистої енергії та стійкість до зміни клімату $150 млрд

США виділять понад 150 мільярдів доларів США для розвитку чистої енергії та стійкості до зміни клімату.

Про це йдеться у двопартійному інфраструктурному пакеті вартістю 1 трильйон доларів, представленому Сенатом, передає power-eng.com

Кошти будуть спрямовані на підвищення здатності шкіл, портів та інших споруд протистояти екстремальним погодним явищам, таким як шторми та лісові пожежі.

Але законопроект, винесений на голосування у Сенаті на цьому тижні, далеко не відповідає обіцянці президента Джо Байдена перетворити економіку країни, що працює на викопному паливі, в економіку, що працює на чистому паливі, і припинити шкідливі для клімату викиди від електростанцій США до 2035 року.

Примітно, що в Угоді не згадується стандарт чистої електроенергії, ключовий елемент кліматичного плану Байдена, який вимагатиме, щоб електрична мережа замінила викопне паливо поновлюваними джерелами; сонячною, вітровою та гідроелектроенергією.

Двопартійна угода включає у себе 550 мільярдів доларів нових витрат на проекти громадських робіт, 73 мільярди доларів на оновлення електромереж і більше 50 мільярдів доларів на зміцнення інфраструктури проти кібератак і зміни клімату. Також 7,5 мільярди доларів буде інвестовано у встановлення електричних зарядних станцій.

У зв’язку з енергетичною катастрофою у Техасі, Білий дім зобов’язався модернізувати національну електромережу та розвивати відновлювані джерела енергії. Дослідження Міністерства енергетики показало, що перебої у подачі електроенергії обходяться економіці США у 70 мільярдів доларів на рік. Законопроект також інвестує у демонстраційні проекти для передових ядерних реакторів, уловлювання і зберігання вуглецю і так званого чистого водню, який можна спалювати з невеликою кількістю викидів.

Білий дім заявляє, що двопартійна угода - це тільки перший крок, за яким пропонується пакет у розмірі 3,5 трильйона доларів. Більший законопроект, який все ще розробляється у Конгресі, буде відповідати обіцянці Джо Байдена перевести країну на безвуглецеву електроенергію, зробити Америку світовим лідером у сфері електромобілів і створити мільйони робочих місць у сонячній, вітровій та інших галузях чистої енергетики.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка