У США створили надпровідник на основі графена, який працює у потужних магнітних полях

У США створили надпровідник на основі графена, який продовжує працювати навіть у потужних магнітних полях.

Розробку представили фізики з Массачусетського технологічного інституту, передає hightech.fm

Графен - це пластина, що представляє собою кристалічну решітку з двомірних кристалів вуглецю.

У новій роботі автори створили тришаровий матеріал, який поводився зовсім не так, як пророкує класична теорія надпровідності. Матеріал зберігав надпровідні властивості, навіть коли вчені впливали на нього магнітними полями близько 10 тесла. Це приблизно в два-три рази вище межі, яку можуть витримати інші надпровідники. Як правило, в таких умовах вони повністю втрачають свої властивості і не відновлюють їх навіть після зникнення магнітного поля.

«Наш матеріал відноситься до так званих спін-триплетних надпровідників, за допомогою яких, наприклад, можна поліпшити роботу квантових комп'ютерів, - каже Пабло Харільо-Ерреро, один з розробників, професор Массачусетського технологічного інституту. - Подальші досліди з тришаровим графеном та іншими речовинами дозволять нам створити подібні надпровідники - це стане великим проривом у області квантових обчислень».

Автори вважають, що у муарового графена з'явилися такі незвичайні властивості, так як це надпровідник, в якому пари пов'язаних електронів можуть займати не один, а три різних стани.

Вчені планують продовжити вивчати властивості графена як надпровідника, а також сподіваються, що нове відкриття будуть активно використовувати для надпотужних систем магнітно-резонансної томографії та квантових комп'ютерів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка