У США створили безкоштовний глобальний атлас швидкостей вітру

У США вчені створили новий загальнодоступний, зрозумілий з географічної точки зору атлас вітру.

Цифровий збірник випустили науковці з Корнельського університету, передає hightech.fm

Новий атлас містить задокументовані екстремальні швидкості вітру для всіх частин світу. Цифровий збірник покликаний допомогти інженерам вибрати місця для турбін у будь-якому регіоні і прискорити розвиток стійкої енергетики.

Згідно з дослідженням «Глобальна оцінка екстремальних швидкостей вітру для додатків вітроенергетики», опублікованому у журналі Nature Energy, новий атлас вітру є першим загальнодоступним, однаковим і зрозумілим з географічної точки зору (набори даних прив'язані до місць) описом екстремальних швидкостей вітру.

«Знання екстремальних швидкостей вітру є ключем до проектування турбіни з точки зору економічної ефективності, правильного вибору моделі і структурної цілісності на будь-якій конкретній ділянці, - зазначають дослідники. - Раніше у багатьох місцях оцінки екстремальних вітрових навантажень на проектах були неточними через обмежену кількість вимірювань на місці».

Зараз вітряні турбіни виробляють безвуглецеву електроенергію більш ніж у 90 країнах.

Створення нового атласу було викликано зростаючими потребами в екологічно чистій енергетиці. Кількісна оцінка екстремальних вітрів може бути також корисна у додатках цивільного будівництва і при аналізі надійності конструкцій висотних будівель і транспортних систем.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка