У США створили безкоштовне програмне забезпечення для проектування міст без шкоди природі

Дослідники Стенфордського університету розробили безкоштовне програмне забезпечення для проектування міст, які не шкодять природі.

Проект Stanford Natural Capital створює карту міста майбутнього, в якому поєднуються довкілля і життя людини, передає hightech.fm

Запропонований підхід спирається на інструменти з відкритим кодом в рамках програмного забезпечення InVEST (комплексна оцінка екосистемних послуг і компромісів), які обчислюють біофізичні та соціально-економічні показники, що мають відношення до різних рішень в умовах, багатих або обмежених даними.

Зокрема, нове програмне забезпечення з відкритим кодом можна використовувати для того, щоб рівномірно розмістити на території міста штучні болота і парки, щоб поліпшити життя жителів і захистити їх від повеней.

"Це програмне забезпечення допомагає проектувати міста, які краще підходять для життя людей і бережуть природу, - заначає Енн Геррі, директор зі стратегії та провідний науковий співробітник проекту. - Міська природа багатозадачна: наприклад, алея дерев може знизити температуру на вулиці і у квартирі, а також поглинути викиди вуглекислого газу, викликані зміною клімату".

За оцінками експертів, до 2050 року більше 70% населення світу будуть жити у містах. «Сьогодні все ще складно враховувати переваги природної інфраструктури при проектуванні і плануванні міст, тому ми представляємо підхід до підтримки озеленення міст шляхом кількісної оцінки та картування різноманітних переваг природної інфраструктури на даний момент і у майбутньому, - пояснює Енн Геррі. - За допомогою трьох тематичних досліджень у Китаї, Франції та Сполучених Штатах ми показуємо, як просторово чітка інформація про переваги природи покращує управління міським господарством за рахунок поліпшення економічної оцінки, пріоритизації змін у землекористуванні та заохочення інклюзивного планування та діалогу із зацікавленими сторонами».

У міру того, як світова спільнота стає все більш урбаністичною, містобудівники все більше цікавляться зеленою інфраструктурою, наприклад, доріжками, деревами, громадськими садами, зазначають фахівці.

За допомогою нового програмного забезпечення автори відповідають на три важливі питання: як наявні зелені зони у місті покращують життя людей, як конкретно вони її покращують, і яка частина населення поки залишається без зелених зон.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка