У США розробили сонячні панелі для снігу

Карл Вагнер та Даніель Родос зі штату Міннесота розробили сонячні панелі, які можуть самоочищатися завдяки тонкому нагрівальному елементу з наночастинок.

З розробкою "Solar for Snow" пара виборола друге місце на конкурсі від Міністерства енергетики США, передає elektrovesti.net.

«Ідея встановити у сонячні панелі нагрівальний елемент з наночастинками з’явилась минулої зими, коли сонячні панелі, розташовані на нашому будинку у районі Дулут, були засипані снігом, - розповідає науковець і винахідник Карл Вагнер.

Ставши півфіналістами на конкурсі від Міністерства енергетики США винахідники отримали винагороду у розмірі 50 тис. доларів.

Автори "Solar for Snow" отримали технічну та наставницьку підтримку від компанії Heliene, виробника сонячної енергії у Канаді з фабрикою в штаті Міннесота. Також проекту допомогло комунальне господарство Minnesota Power, що обслуговує північну частину штату.

"Це гарна ідея - прилад може стати складовим елементом у виробництві сонячних панелей, але лише після проведення випробувань та дослідження можливих негативних наслідків, - сказав Мартін Почтарук, президент Heliene. – Зараз потрібно випробувати дану технологію".

Карл Вагнер визнає, що сонячні панелі для снігу коштуватимуть дорожче та матимуть проблеми з установкою, оскільки для активації наночастинок їм потрібне з'єднання з низьковольтною лінією електропередачі. «Намагатимусь знизити собівартість продукції та спростити процес електромонтажу, - наголосив Карл Вагнер. - Панелі не матимуть рами, що дозволить снігу легко сковзати з них, і матимуть більш міцну конструкцію для утримання високоефективного обладнання».

 

Нова технологія дозволяє виявляти і нагрівати лише ті ділянки панелей, які покриті снігом. "Цей матеріал розпізнає, де на поверхні низькі температури, і подає тепло до цих ділянок, - сказала Даніель Родос. - Така природа матеріалу, він знає, що робити".

 

Спочатку пара протестувала панелі, вкриті дюймом снігу. "У результаті досліду, панелі повністю очистилися від снігу", - каже Даніель Родос. Надалі винахідники експериментуватимуть із більшою кількістю снігу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка