У США ринок сонячної енергії зафіксував перше підвищення цін за сім років

У США на ринку сонячної енергії вперше за сім років зафіксовано зростання цін у порівнянні з попереднім кварталом і роком у кожному сегменті ринку.

Про це йдеться у новому звіті, опублікованому Wood Mackenzie і Асоціацією сонячної енергетики США (SEIA), передає world-energy.org

Згідно з дослідженням, у секторі комунальних послуг був зафіксований найвищий ріст на 6% у річному обчисленні з 2014 року.

Підвищення цін пов'язане з обмеженнями у ланцюжку поставок, незважаючи на те, що у другому кварталі 2021 року ринок збільшив потужність сонячної енергії на 5,7 ГВт.

Це означає, що, згідно зі звітом, на сонячну енергію припадало 56% всіх нових доданих потужностей у США у першій половині 2022 року. США вдалося перевищити 3 мільйони сонячних установок у другому кварталі 2021 року завдяки значному зростанню у житловому сегменті.

Обмеження у ланцюжку поставок посилилися впливом COVID-19 на світову економіку і на торговельну напруженість між Китаєм і США.

Хоча багатьом розробникам проектів вдалося зібрати обладнання та технології для проектів 2021 року, підвищення цін очікується і у 2022 році.

Згідно з доповіддю, частка сонячних станцій встановлених домогосподарствами збільшилась на 16% у порівнянні з 2 кварталом 2020 року при встановленій потужності 177 МВт, а комерційна сонячна енергія зросла на 31% у порівнянні з тим же кварталом минулого року при встановленій потужності 354 МВт.

Сонячна енергетика встановила ще один рекорд для установок у другому кварталі на рівні 4,2 ГВт постійного струму. На Техас, Арізону і Флориду припадало майже 3 ГВт квартального об'єму.

У другому кварталі 2021 року було підписано у цілому 9,3 ГВт нових угод про покупку сонячної енергії у комунальних масштабах, в результаті чого контрактний трубопровід в комунальних масштабах досяг майже 85 ГВт постійного струму.

"Це критичний момент для нашого кліматичного майбутнього, але зростання цін, збої в ланцюзі постачання та ряд торгових ризиків загрожують нашій здатності знешкоджувати електричну мережу, - сказав Ебігейл Росс Хоппер, генеральний директор SEIA. - Якщо ми хочемо стимулювати вітчизняне виробництво і забезпечити достатнє використання сонячної енергії для вирішення кліматичної кризи, ми повинні побачити дії наших федеральних лідерів".

На додаток до недавніх примусових дій щодо кремнію металургійного класу Синьцзян були подані дві нові тарифні петиції.

У сукупності ці дії можуть значно посилити обмеження у ланцюжку поставок і підвищити ціни на сонячну систему. Проте, очікується, що сектор продовжить встановлювати рекорди з установки до 2024 року, коли закінчиться термін дії податкового кредиту на інвестиції у сонячну енергію в країні. Вуд Маккензі прогнозує, що зростання промисловості не зміниться у 2025 і 2026 роках.

Очікується, що до 2026 року буде додаватися до 29 ГВт нових потужностей сонячних станцій на рік. Однак цих доповнень буде недостатньо для досягнення цілей президента Джо Байдена у галузі відновлюваних джерел енергії на 2035 рік, для яких потрібне підключення понад 80 ГВт сонячних станцій на рік до 2035 року.

«Сонячна промисловість продовжує демонструвати впевнене квартальне зростання, і високий попит у всіх сегментах», - каже Мішель Девіс, головний аналітик Wood Mackenzie. -Але у даний час галузь стикається з безліччю проблем: від підвищених цін на обладнання до складних процесів об'єднання - рішення яких збільшить зростання галузі та досягнення цілей у галузі чистої енергетики".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка