У США працюють над створенням біорозкладного дрону на основі грибів

Якщо картонні лотки з-під яєць могли б літати, то вони, мабуть, виглядали б як дрони. Незважаючи на комічний вигляд, ідея створення такого літального апарату досить серйозна: він має застосовуватися передусім там, де падіння може забруднити довкілля або там, де місія має залишитися таємною. Тобто дрон повинен не тільки добре літати, але й після падіння розщеплюватися без залишків. Для цього американські вчені використали матеріал на основі грибів.

Міцелій вже давно використовують як компонент пакування для вина або дощок для серфінгу. Для дронів гриби додатково покрили бактеріальною целюлозою і запакували білком зі слини польової оси. Ця слина має захищати дрон, як осині гнізда, від води. Завдяки цим матеріалам дрон після падіння зможе самостійно утилізуватися, що чудово підходить для прихованого шпигунства.

2.png

Мікросхеми дрона завдяки срібним наночасткам після падіння також підлягають біологічному розпаду. Як зазначають інженери, далеко не усі компоненти можна створювати з матеріалу, який здатний розкладатися. Під час першого польоту на змаганні International Genetically Engineered Machine Competition у Бостоні, дрон був обладнаний пропелерами звичайного квадрокоптера і стандартною батареєю. Проте вчені продовжують дослідження.

Дрон не буде на 100% біологічним, але все ж більш безпечним для навколишнього середовища, ніж літальний апарат з пластику. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка