У США нафтоперобні заводи переходять на виробництво біодизелю

Нафтопереробний завод у Сан-Франциско трансформують у підприємство з виробництва палива з рослинної олії і тваринного жиру, які виділяють менше парникових газів.

Проект планує реалізувати енергокомпанія Phillips 66, передає Енергореформа.

Очікується, що трансформація, яка повинна завершитися в 2024 році, зажадає капітальних вкладень у розмірі близько $800 млн.

Це один з декількох проектів, запропонованих американськими енергокомпаніями у останні місяці на тлі переоцінки бізнесу у зв'язку з пандемією COVID-19 і посиленням регулювання у сфері захисту навколишнього середовища.

Пандемія коронавірусу призвела до падіння попиту на бензин і паливо для реактивних двигунів, і багато представників галузі очікують, що світовий попит на нафту буде залишатися низьким протягом декількох років. У той же час попит на поновлювані види палива повинен зростати на тлі урядових заходів регулювання, спрямованих на скорочення викидів парникових газів.

"Економічні умови для цього підготовлені", - сказав виконавчий віце-президент Phillips 66 з переробки Боб Херман, зазначивши, що підприємство компанії у Сан-Франциско не отримує дохід у якості традиційного НПЗ.

Завод Phillips 66 буде в основному вироблятиме поновлюване дизельне паливо, яке підходить на заміну звичайному дизелю. Інші види біопалива необхідно змішувати з традиційними продуктами нафтопереробки.

Інші компанії, включаючи Marathon Petroleum Corp. і дрібнішого конкурента HollyFrontier Corp., бачать для себе аналогічні можливості. Marathon минулого тижня повідомила, що розглядає можливість перетворити нафтопереробний завод в Каліфорнії, закритий цієї весни, у підприємство з виробництва відновлюваного дизельного палива.

Тим часом, Exxon Mobil Corp. на цьому тижні повідомила, що уклала угоду про покупку 2,5 млн барелів відновлюваного дизельного палива на рік протягом п'яти років у каліфорнійського підприємства, в яке був перетворений традиційний нафтопереробний завод.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка