У США кількість працівників «сонячної» сфери вперше перевищила нафтову промисловість

Звіт з відповідними даними підготував некомерційний фонд Solar Foundation. Статистика показала: на кінець листопада 2015 року у сфері сонячної енергетики США було зайнято 209 тис. осіб (для 90% з них це єдине джерело доходу). 

А от дані Бюро трудової статистики за грудень минулого року свідчать, що в нафтовій галузі країни налічувалося 185 тис. працівників, повідомляє ресурс Еizvestia.com

Хоча й зазначається, що заробіток у сфері сонячної енергетики не вищий за нафтову. Так, працівники, які встановлюють сонячні панелі (таких більшість у цій сфері), в середньому отримують 21 долар за годину; в продажах і проектуванні ця цифра вища – близько 29 і 27 доларів відповідно.

Середній працівник в нафтогазовій індустрії США заробляє 44 долари на годину. Однак ця цифра утворюється з непаганих окладів фахівців, геологів та інженерів, які отримують в межах 65-75 доларів. При цьому зарплата рядового робітника, скажімо, на добувній свердловині, становить усього близько 17 доларів на годину. 

Також варто зазначити, що останні 18 місяців для нафтової промисловості виявилися одними з найтяжчих в історії. Ціни на світових ринках впали з більш ніж 100 доларів за барель навесні 2014 року до менш ніж 30 в січні 2016го. Звичайно, що таке падіння вплинуло на рішення підприємств скоротити кількість робочих місць. 

У той же час сонячна енергія продовжує дешевшати і користується стабільно зростаючим попитом. Solar Foundation повідомляє, що з 2010 до 2015 вартість встановлення сонячних панелей для американських домогосподарств знизилася з 7 доларів за ватт до 4,5.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка