У США енергія з відновлюваних джерел зрівнялася в ціні із традиційною

У США досягнута важлива віха в енергетиці: ціна сонячної і вітряної енергії зрівнялася з ціною кіловата, виробленого традиційним способом - шляхом спалювання вугілля або газу, повідомляє gazeta.ru.

Мрія екологів і кошмар для традиційних енергетичних компаній почали збуватися в США. Ця країна стала першою, де ціна виробництва енергії на основі відновлюваних джерел енергії - сонця і вітру, зрівнялася з вартістю енергії, виробленої при спалюванні вугілля і газу.

І це лише початок. За даними New York Times, процес здешевлення сонячної і вітряної енергії почався п'ять років тому і значно прискорився в поточному році. Такі успіхи у використанні «зеленої енергії» в США досягнуті завдяки щедрим субсидіям держави, які, щоправда, незабаром можуть бути урізані або скасовані зовсім. Однак аналіз показує, що навіть без підтримки держави альтернативні джерела зможуть змагатися з традиційними.

Вже цього року енергетики підписували договори про електропостачання, в яких «сонячні» і «вітряні» кіловати були дешевші, ніж «газові». І найчастіше це відбувається в районі Великих рівнин і південного заходу США, де в достатку сонячних днів і вітру.

Приміром, минулої осені в Техасі компанія Austin Energy підписала 20-річний контракт на поставку електрики з сонячної станції за ціною нижче 5 центів за кіловат-годину. У вересні влада Оклахоми погодилися на покупку енергії з нової вітряної «ферми», будівництво якої планується завершити наступного року. За розрахунками енергетиків, це дозволить заощадити споживачам $ 50 млн.

Без субсидій, порахували аналітики, сонячні кіловати будуть коштувати 7,2 цента, вітряні - 3,7 цента. «Це чудово, враховуючи те, де ми були всього п'ять років тому, - бачити, як знизилася вартість цих технологій», - вважає Джонатан Світ, керуючий директор Lazard.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: