У Швейцарії заборонять роздавати поліетиленові пакети безкоштовно

Торговельні мережі Швейцарії перестануть видавати поліетиленові пакети безкоштовно.

Про це йдеться у відповідному законі, який запрацює на повну з 31 грудня 2020 року, передає aboutswiss.ch

В магазинах великих мереж, таких як Coop або Migros, одноразові пакети вже сьогодні коштують 5 раппенів. З наступного року стануть платними також поліетиленові пакети багаторазового використання, в тому числі ті, які зараз видаються у секторі непродовольчих товарів.

Так, ціни на пакети в групі Migros коливатимуться в межах 5-50 франків в залежності від величини, а в Coop - поки невідомо. Багаторазові пакети планують виготовляти з целюлози або переробленого матеріалу.

Виняток зроблять для пакетів в овочевому і фруктовому відділах. Вони вважаються заміною первинної упаковки і необхідні з гігієнічних міркувань – їх, як і раніше, будуть видавати безкоштовно.

Швейцарська федерація роздрібної торгівлі спільно з тридцятьма фірмами уклали у 2016 році угоду про введення плати на пластикові пакети. Компанії, які підписали угоду, зобов'язалися поширювати в першу чергу багаторазові пакети, а одноразові лише продавати задля збереження екології. З тих пір у 30 швейцарських компаніях споживання пакетів знизилося на 86%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка