У Швейцарії озеро забезпечить теплом 300 000 будинків

Швейцарія признана країною, найбільш бажаною для поселення. Вона відома своїми банками, годинниками, шоколадом і… турботою про довкілля та екологію. Туристи, які приїжджають сюди з усього світу, цінять чистоту повітря, вулиць та міст. Але країна не зупиняється на досягнутому - планує нові інвестиції в чисті технології. Одним з напрямків є використання відновлювальної енергії для обігрівання.

Стратегія розвитку енергетики Швейцарії вже давно передбачає використання теплових помп для забезпечення безпеки та енергетичної незалежності. Дуже цікавою є ідея використання енергії, зосередженої у водах Женевського озера. Це третє за розміром озеро в Середній Європі, яке виконує роль резервуару питної води. Ще 70 років тому тут почато використання енергії води для роботи теплової помпи. А тепер хочуть скористатися безкоштовною енергією озера в значно більших розмірах.  

Міжнародна комісія з охорони Женевського озера дала дозвіл на використання озера для тепло генерації. Теплові помпи будуть відбирати тепло, яке акумульоване у воді і передавати споживачам. Передбачається забезпечення теплом і гарячою водою близько 300 000 будинків. Крім використання води для обігрівання, можливе ще й її використання для пасивного охолодження будинків в літній період (охолодження натуральне без допомоги роботи компресорів). В цьому випадку, літнє тепло будинків буде догрівати воду в озері. Зважаючи на те, що озеро має великі розміри, збільшення температури можливе не більше ніж на 0,2 градуси. Це не повинно впливати на натуральну екологічну рівновагу озера.  

Швейцарці вже давно оцінили переваги теплових помп. Враховуючи те, що в Швейцарії електроенергія в основному походить з водяних і атомних електростанцій, то робота на такій енергії теплових помп не збільшить жодних небезпечних викидів. Повернення Швейцарії лицем до екології і охорони довкілля обертається чистим повітрям, низькою емісією забруднень і задоволенням туристів, які відвідують швейцарські курорти. 

Читайте також: У скандинавських країнах теплові насоси зменшують електровитрати на опалення в 3 рази

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: