У Швейцарії створили гнучку і повітропроникну сонячну «тканину» для одягу

У Швейцарії створили гнучкий і повітропроникний новий полімер, який наноситься на текстильні волокна і перетворюється на сонячний колектор для виробництва електроенергії.

Проект реалізувала Міждисциплінарна дослідницька група під керівництвом Лучано Бозеля з лабораторії біоміметичних мембран і текстилю Швейцарської Федеральної лабораторії матеріалознавства і технологій (EMPA), передає hightech

"Сьогодні вже використовуються матеріали здатні вловлювати непряме або розсіяне світло для вироблення електричної енергії, вони містять спеціальні люмінесцентні матеріали і називаються люмінесцентними сонячними концентраторами(LSC), однак доступні тільки у вигляді жорстких компонентів, не є гнучкими і проникними для повітря і водяної пари, і непридатні для використання у текстильних виробах, - пояснюють розробники. - Ми об'єднали кілька з цих люмінесцентних матеріалів в полімер, який забезпечує необхідну гнучкість і повітропроникність для використання у текстилі".


У співпраці з колегами з двох інших лабораторій Empa, Thin Films, Photovoltaics і Advanced Fibers, команда Boesel додала два різних люмінесцентних матеріали до гелевої тканини, перетворивши її в гнучкий сонячний концентратор. Як і у випадку великомасштабних (жорстких) колекторів, люмінесцентні матеріали вловлюють набагато ширший спектр світла, ніж це можливо за допомогою звичайних фотоелектричних елементів. Нові сонячні колектори можна наносити на текстильні волокна, при цьому тканина не стає крихкою і схильною до потріскування або накопичення водяної пари у вигляді поту.

Цей новий матеріал заснований на властивостях лінійних і надрозгалужених амфіфільних блок-сополімерів, які вже представлені на ринку у вигляді контактних лінз з кремнію-гідрогелю. Особливі властивості полімеру - проникність для повітря і водяної пари, а також гнучкість і стабільність — зумовлені особливими хімічними властивостями.

"Причина, по якій ми вибрали саме цей полімер, полягає в тому, що ми можемо об'єднати два незмішуваних люмінесцентних матеріали у наномасштабі і дозволити їм взаємодіяти один з одним, — пояснює Лучано Бозель. - Звичайно, існують і інші полімери, в які ці матеріали можуть бути інтегровані; але це призвело б до агрегації, і, таким чином, виробництво енергії було б неможливим».

Розробка дозволить заряджати девайси від одягу.

Сонячні колектори, які можна адаптувати для постійного носіння на тілі людини, дають величезну перевагу для постійно зростаючого попиту на енергію, особливо для портативних пристроїв.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка