У Швейцарії автопарковка перетворюється у сонячну станцію в ясну погоду

У Швейцарії на автопарковці розташованій біля станції канатної дороги Jakobsbad-Kronberg AG встановили спеціальний дах, який в негоду згортає сонячні панелі, а в ясну — їх розкриває.

Проект розробила компанія SAK, передає hightech.plus

У повністю розкритому стані дах, що складається з 1320 сонячних панелей, створює тінь для 152 автомобілів на парковці.

Передбачається, що сонячна електростанція площею 4 тисячі квадратних метрів щороку вироблятиме до 350 000 кВт-год електроенергії на рік, яка використовуватиметься для зарядки електромобілів на парковці і забезпечення енергопотреб близько 70 будинків.

"Після двох з половиною років планування і приблизно 13 місяців будівництва, ми все-таки змогли запустити сонячний дах Kronberg, — заявив генеральний директор Sak Стефан Гарбін. - Наш проект - це ще один важливий крок до майбутньої чистої енергії».

Таким чином, при середній вартості електроенергії в Швейцарії близько $0,2 за кВт*год «сонячна» модернізація парковки завдяки прямим продажам енергії буде щорічно приносити до $70 тисяч додаткового доходу.

У SAK не розкривають загальну тривалість експлуатації проекту, але відзначають, що складна конструкція значно збільшить термін служби СЕС, панелі якої згортатимуться в разі дощу або снігопаду.

Доступ до сонячних панелей буде поширюватися по гібридній моделі. Перша половина панелей може бути орендована приватними клієнтами, друга - компаніями і великими організаціями під власні потреби.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка