У Швеції побудують енергоефективний 20-ти поверховий культурний центр з дерева

У місті Шеллефтео, розташованому на півночі Швеції, трохи південніше Полярного кола, мають намір побудувати енергоефективний 20-ти поверховий культурний центр з дерева.

Проект реалізує енергетична компанія Skellefteå Kraft спільно з ABB (інтелектуальні енергозберігаючі рішення), передає elec

Культурний центр, що отримав назву "Сара", стане найвищою дерев'яною спорудою в усьому світі і новою пам'яткою північної Швеції — популярним культурно-розважальним і діловим комплексом.

У новій будівлі використовуватимуться найсучасніші енергозберігаючі технології, зокрема, буде встановлена система розподілу електроенергії з функцією візуалізації енергоспоживання у будівлі, що дозволяє відстежити скільки та для яких цілей витрачається електроенергія (наприклад, для опалення, вентиляції або освітлення), а також дає можливість вибрати енергоджерело: теплоцентраль, розподільну мережу, акумуляторну батарею, сонячну панель.

Завдяки ще одній системі, яка відповідатиме за оптимізацію енергоспоживання будівлі і зниження витрат на закупівлю енергії, будинок перетвориться на ефективний інструмент контролю перевантажень у мережах опалення та електропостачання, що, в свою чергу, зменшить вплив міських комунальних систем на навколишнє середовище і зробить їх більш інтелектуальними.

"Ми доб'ємося максимально економічного і раціонального енергоспоживання, - зазначає Фредрік Йонссон, керівник відділу інноваційних рішень для бізнесу компанії Skellefteå Kraft. - Щоб частка енергії з відновлюваних джерел досягла 100%, необхідно оптимальним чином інтегрувати внутрішню енергомережу нашої будівлі в міські комунікації на основі інноваційних алгоритмів - і спільними зусиллями ми це зробимо".

У культурному центрі, який покликаний стати незаперечним доказом того, що високі технології здатні приносити користь як економіці, так і навколишньому середовищу, розташують готель на 205 номерів і кілька конференц-залів.

«Культурний центр в Шеллефтео — це проект експериментального будівництва, який продемонструє, на що ми здатні у сфері інтелектуальних систем енергозбереження, - пояснив регіональний директор по маркетингу і продажів підрозділу «Електрообладнання» АВВ в Швеції Матс Петерсон. – Ми зрозуміємо, як зробити розумні будівлі національним стандартом Швеції».

Передбачається, що будівництво культурного центру завершиться влітку 2021 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка