У Швеції запустять завод з переробки літій-іонних акумуляторів за 30 млн доларів

У Хальмстаді на південному заході Швеції побудують завод, перероблятиме літій-іонні акумулятори на 95%.

Проект реалізує компанія з управління відходами Stena Recycling, передає stenarecycling.se

"Наша мета-стати провідним переробником акумуляторів в Європі, - зазначили у компанії. - Ми бачимо значне зростання продажів електромобілів, тому нам необхідно задовольнити потребу наших клієнтів і піклуватися про використані батареї безпечним і екологічно чистим способом».

Stena Recycling інвестує чверть мільярда крон (30 млн доларів США) у новий процес переробки літій-іонних акумуляторів.

«Ці великі інвестиції є частиною нашої стратегії, згідно з якою ми будемо лідером у галузі збору і механічної обробки літій-іонних акумуляторів", - говорить Фредрік Петтерссон, генеральний директор Stena Recycling Sweden. - Вилучення критичних металів, таких як літій, нікель і кобальт, яких не вистачає у всьому світі, принесе велику користь навколишньому середовищу і життєвому циклу акумуляторів».

У Швеції та інших країнах Stena Recycling володіє великою мережею центрів, які збиратимуть та сортуватимуть акумулятори.

Деталі процесу переробки не розкриваються, але компанія розповідає про співпрацю з британською хімічною компанією Johnson Matthey, завдяки якій "додається ще один технологічний етап", в результаті якого виходять повністю очищені матеріали, які можна використовувати при виробництві нових літій-іонних батарей.

Продажі електромобілів швидко зростають і очікується, що кількість літій-іонних батарей, що використовуються в транспортних засобах, зросте майже у десять разів в найближче десятиліття, енергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка