У Швеції стартувало будівництво підземного сховища для «зеленого» водню

На півночі Швеції почали будівництво сховища в кам'яній печері для газоподібного водню, що не містить викопних вуглеводнів. Об’єкт будують компанії SSAB, LKAB і Vattenfall поряд з підприємством з виробництва сталі HYBRIT, пише Еvwind.

Інвестиційні витрати в розмірі трохи більше 250 мільйонів шведських крон діляться порівну між холдинговими компаніями та Енергетичним агентством Швеції. Проект є важливою частиною технології виробництва сталі, що не містять викопних вуглеводнів, де викиди діоксиду вуглецю будуть практично виключені.

Прогнозується, що водневі сховища будуть грати дуже важливу роль в майбутньому енергетичному балансі, а також в великомасштабному виробництві водню. Очікується, що сховище буде готове до експлуатації в період з 2022 з 2024 рік.

«HYBRIT продовжує очолювати розвиток ефективного виробництва сталі, яка не містить викопних вуглеводнів, оскільки зараз ми також будуємо пілотне сховище для великомасштабного зберігання водню. Зберігання дає можливість змінювати попит на електроенергію і стабілізувати енергетичну систему. Водень буде вироблятися, коли електрики багато, наприклад, у вітряну погоду, і використовуватися, коли електроенергетична система знаходиться під навантаженням», – каже Андреас Регнелл, керівник Стратегія Vattenfall і голова правління HYBRIT .

Сховище водню об'ємом 100 кубометрів будується в кам'яній печері на глибині приблизно 30 метрах під землею. Будівництво сховища під землею дає можливість забезпечити тиск, необхідний для економічного зберігання великої кількості енергії у вигляді водню. Технологія адаптована до скандинавських умов. Сховище будується відповідно до високих вимог безпеки і перевіряється відповідальними органами.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка