У Швеції розробили ефективний матеріал для отримання водню за допомогою сонячної енергії

У Швеції розробили нанопористий кубічний карбід кремнію, який при впливі сонячної радіації здатний ефективно розщеплювати воду з отриманням водню.

Новий метод представила група університету Лінчепінга, передає rossaprimavera

Вчені вивчили кубічний карбід кремнію 3C-SiC, який має безліч надзвичайно дірочок і може ефективно вловлювати ультрафіолет та більшу частину видимого сонячного світла.

Крім того, пориста структура сприяє поділу зарядів, що володіють необхідною енергією, у той час як дрібні пори дають велику площу активної поверхні. Це посилює перенесення заряду і збільшує кількість реакційних центрів, тим самим ще більше підвищуючи ефективність розщеплення води.

"Основний результат, який ми показали, полягає в тому, що нанопористий кубічний карбід кремнію має більш високу ефективність поділу заряду, що робить розщеплення води до водню набагато краще, ніж при використанні плоского карбіду кремнію», — говорить Цзяньву Сун.

Більшість матеріалів, які були дослідженні до цих пір, або неефективні в тому, як вони використовують енергію видимого сонячного світла (діоксид титану, наприклад, поглинає тільки ультрафіолетове сонячне світло), або не мають властивостей, необхідних для розщеплення води до газоподібного водню (наприклад, кремній).

«Звичайні сонячні панелі виробляють енергію у денний час, і енергія повинна або використовуватися негайно, або зберігатися, наприклад, у батареях, — говорить Цзяньву Сун, старший викладач кафедри фізики, хімії та біології університету Лінчепінга. - Водень - це перспективне джерело енергії, яке може зберігатися і транспортуватися таким же чином, як і традиційні види палива — бензин і дизельне паливо».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка