У Швеції побудують геотермальну станцію з 7-кілометровими свердловинами

У шведському місті Мальме планують побудувати геотермальну електростанцію з глибоким заляганням теплоносія (geothermal deep-heat power plant).

Пілотний проект реалізує енергокомпанія E.ON у рамках політики збереження клімату, передає RusCable

Свердловини для підйому теплоносія будуть пробурені на 5-7 км вглиб землі. Очікувана максимальна температура теплоносія складе 160оС, що достатньо для подачі тепла безпосередньо у систему центрального опалення Мальме.

Геотермальна електростанція стане однією з небагатьох в Європі, яка використовуватиме у промислових масштабах енергію землі на семикілометровій глибині.

Наразі компанія досліджує геологічні умови у місці розміщення електростанції за допомогою буріння тестових свердловин. Якщо все піде за планом, то з 2022 року станція буде поставляти тепло від ресурсозберігаючого відновлюваного джерела енергії у систему центрального опалення міста.

До 2028 року E. ON сподівається побудувати 5 геотермальних станцій у Мальме тепловою потужністю 50 МВт кожна. Геотермальна енергія повинна замінити біопаливо та біогаз для забезпечення теплопостачання шведського міста.

Загальний бюджет проекту становить $ 5,4 млн. Шведське енергетичне агентство (Swedish Energy Agency), що підтримує пілотний проект, надає на його реалізацію $ 1,2 млн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: