У Швеції побудували перший 8-поверховий житловий будинок з дерева

У місті Вестерос(Швеція) побудували з дерева перший 8-поверховий багатоквартирний комплекс Kajstaden.

Проект реалізувала шведська компанія CF Moller Architects, передає admagazine

Для будівництва використали деревину з багатошаровим покриттям, оскільки вона є відновлюваною та "еко-френдлі" - залишає менший слід вуглецю, ніж інші традиційні будівельні матеріали, такі як бетон, наприклад.

Архітектори закріплювали поперечні бруски закріплені механічними гвинтами, які дозволили зробити конструкцію модульною, так що після закінчення терміну служби будинок можна буде легко розібрати і використовувати матеріали повторно.

Всього в будівлі вісім поверхів, на кожному розташовуються по чотири квартири різної площі — від однієї до п'яти кімнат. Аби досягти максимально природного освітлення та щонайкращого виду з вікна, усі вітальні в будинку розташовані із видом на гавань, а дах покритий зеленню.


На даний момент 8-поверховий багатоквартирний комплекс Kajstaden - найвища шведська будівля з твердого бруса.

Фасад будівлі облицьований темною деревиною, яка була піддана термообробці, необхідної для підвищення стійкості до складних погодних умов. Архітектори вважають, що дерев'яні будівлі покращують самопочуття людей, які там живуть, а також сподіваються, що цей будинок стане "орієнтиром для регіону і орієнтиром для сталого майбутнього".


Багатоповерхівку з дерева побудували всього за три дні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка