У Шотландії встановили найпотужнішу вітрову турбіну в світі на 8,8 МВт

9 квітня в затоці Абердін, що на північному сході Шотландії, було встановлено найпотужнішу вітрову турбіну в світі на 8,8 МВт. Це рекорд для Європейського Центру вітрової енергетики (Offshore Wind Deployment Centre (EOWDC), пише Оffshore wind.

Компанія-забудовник Vattenfall оголосила, що це перша з 11-ти турбін, які будуть зведені в затоці. Нова турбіна від виробника MHI Vestas є однією з двох, яка була вдосконалена новими режимами внутрішньої потужності. В результаті потужність двох турбін збільшилася з 8,4 МВт до 8,8 МВт, що зробило її найбільшою турбіною в офшорній вітровій промисловості, яка буде розгорнута на комерційних засадах. Разом із 9-ма турбінами потужністю 8,4 МВт вітропарк досягне 93,2 МВт.

Як заявив керівник підрозділу компанії Vattenfall Гуннар Грейблер, турбіни для найбільшого у Шотландії офшорного вітропарку допомагають гарантувати реалізацію бачення Vattenfall про повну відмову від викопного палива через одне покоління.

«Європейський Центр вітрової енергетики через свій інноваційний підхід до скорочення витрат та новаторських технологій прагне до створення чистої та конкурентоспроможної вітрової енергії, яка посилить глобальний енергетичний статус Шотландії».

Компанія MHI Vestas спеціально розробила вітряки – V164-8.4 МВт і V164-8.8 МВт – висота яких разом з лопатями становить 191 метр. Кожна лопать 80 метрів завдовжки. Турбіни судном транспортуються з Есб'єрга (Данія) до Абердіна, де вони підніматимуться на встановлені фундаменти. Головний операційний директор MHI Vestas Флемінг Огаард зазначив:

«Ми дуже раді встановити першу з 11 турбін в бухті Абердін. Наше співробітництво з Vattenfall не тільки забезпечує чистою вітровою енергією Велику Британію, але також є важливою можливістю для набуття цінного досвіду з використання різних технологій. Ми з нетерпінням чекаємо успішної установки інших турбін».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка