У Шотландії випробували ракетний двигун на паливі з пластику

У Шотландії успішно випробували екологічно чистий ракетний двигун на рідкому паливі з пластикових відходів.

Експеримент провела приватна космічна компанія Skyrora з Единбурга наприкінці січня, передає Фокус.

Двигун Leo 3,5 кН призначений для використання у ракеті Skyrora XL був роздрукований на 3D-принтері. Він працює на гасі з певних пластикових відходів, яке називається «Ecosene» і виробляє на 45% менше парникових газів, ніж традиційне ракетне паливо гас RP-1.

"Ми використовуємо наш двигун першого ступеня для перевірки нового виду палива, яке ми виробляємо, - заявив технічний директор Skyrora Джек-Джеймс Марлоу. – Паливо виготовлене з пластику, який не переробляється і який в іншому випадку, міг лежати на звалищі, але тепер допомагає у розвитку космічної індустрії Британії".

У компанії стверджують, що двигун може отримувати 600 кг необхідного гасу з 1000 кг певних пластикових відходів протягом 24 годин.

Протягом тижня Skyrora проводила багаторазові 30-секундні випробування власного двигуна, спочатку на звичайному гасі, а потім переключилася на нове паливо Ecosene.

Двигун Leo буде використовуватися для першого ступеня триступеневої ракети Skyrora XL висотою 22 метри, яка буде здатна доставляти малі корисні навантаження на висоту близько 500 км над землею.

Перший орбітальний запуск відбудеться у 2022 році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка