У Шотландії побудують установку для прямого уловлювання вуглецю

У Шотландії побудують установку для прямого уловлювання з повітря близько 1 мільйона тонн вуглецю щорічно і зберігання його у сховищах.

Об’єкт побудують Storegga Geotechnologies, британська компанія та Carbon Engineering, канадська компанія, що бере участь у проектах з видалення вуглецю з повітря, передає building-tech.org

Вчені попереджають, що навіть якщо зусилля зі скорочення викидів вуглецю будуть успішними протягом наступних кількох років, все одно потрібно щось робити з парниковими газами, які вже були викинуті в атмосферу, якщо ми хочемо уповільнити глобальне потепління.

З цією метою деякі організації розглядають можливість будівництва об'єктів, які вловлюють вуглець з повітря і безпечно зберігають його. Наразі будівництво найбільшого об'єкта у світі знаходиться на початковому етапі.

Шотландія була обрана через наявність у ній великої кількості легкодоступної робочої сили, вже навченої багатьом навичкам, необхідним для такого проекту. Вибрана ділянка буде знаходитися поруч з ділянкою трубопроводу, який колись використовувався для доставки нафти з Північного моря. Уловлений і оброблений вуглець буде зберігатися у сухих підземних свердловинах.

Плани заводу включають установку вентилятора для всмоктування повітря - це повітря буде направлене у чан, наповнений рідиною, яка буде зв'язувати вуглекислий газ. Після фільтрації зв'язане вугілля піддасться подальшому очищенню, що призведе до утворення гранул карбонату кальцію.

Потім гранули нагрівають, змушуючи їх розкластися у потік CO2 разом з оксидом кальцію. Потім потік CO2 буде додатково очищений для видалення домішок, після чого буде готовий до перекачування у місце зберігання.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка