У Шотландії будують установку для вловлювання вуглекислого газу за 2,6 млн фунтів

У Глазго(Шотландія) розпочали будівництво установки, яка вловлюватиме більше 4 тисяч тонн вуглекислого газу у рік.

Проект реалізує шотландська пивоварня Tennent's, передає profibeer

Нова установка в Wellpark Brewery здатна щорічно вловлювати і зберігати обсяг вуглекислого газу, еквівалентний вуглецевому сліду 27 тисяч перельотів з Лондона у Глазго. «Установка стане найбільшою у своєму роді у Шотландії, - заявили у Tennent's, яка належить C&C Group. - До 2025 року ми повністю припинимо викиди вуглецю в атмосферу».

Після запуску установки в експлуатацію Tennent's припинить закуповувати вуглекислий газ у Північній Англії. Відмова від щорічних перевезень сировини на відстань 100 тисяч кілометрів дозволить компанії скоротити вуглецевий слід ще більше.

«Будемо докладати всіх зусиль, аби виробництво було максимально незалежним, - зазначають у Tennent's. - Більше 95% вловлюваного вуглекислого газу може бути використано повторно».

Згідно з проектом, на пивоварні встановлять два 25-тонних резервуари для уловлювання вуглекислого газу, модернізують 24 наявних бродильних чана і істотно зміцнять фундамент для забезпечення надійної опори для нових резервуарів, вага яких в заповненому стані буде досягати 130 тонн. Очікується, що всі роботи будуть завершені до вересня поточного року.

У проект інвестують 2,6 млн фунтів.

Tennent's вклала близько 14,2 млн фунтів в екоініціативи, у тому числі у відмову від пластикової упаковки, використання «зеленої» енергії та впровадження екологічного практики поводження з відходами.

Так, у 2020 році компанія пообіцяла повністю відмовитися від використання одноразового пластику: замість термоусадочної плівки і пластикових кілець для фасування банок пивоварня буде використовувати картонні коробки.

Крім того, на пивоварні вже працює установка очищення стічних вод, що генерує біогаз, який використовується в якості палива для котлів. Реалізація цього проекту дозволила пивоварні скоротити обсяг споживаної води на 24,3 млн літрів на рік.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка