У Шотландії будують плавучий вітропарк потужністю 50 МВт

У Шотландії будують плавучу вітроелектростанцію потужністю 49,625 МВт.

Проект Kincardine розроблений компанією Kincardine Offshore Wind, дочірньою фірмою Pilot Offshore Renewables, а за будівництво, поставку запасних частин і введення в експлуатацію станції відповідає компанія Cobra, передає shipsupply

Всього у складі плавучої вітрової електростанції працюватимуть шість морських вітрогенераторів: п'ять V164 потужністю 9,525 МВт і один V80 потужністю 2,0 МВт виробництва MHI Vestas. Габарити гондоли вітрогенератора складуть 9,3 х 20,7 х 8,8 метра.

Кожен вітряк буде встановлений на напівзаглиблених трикутних фундаментах, які кріпляться на глибині від 60 до 80 метрів. Компанія Bourbon Subsea Services змонтує вітрогенератори на платформи.

Очікується, що на повну потужність станція повинна вийти вже у 2020 році. За розрахунками фахівців, тих 218 ГВт*год чистої електроенергії на рік, які повинна виробляти станція, повинно вистачити для живлення приблизно 55 000 шотландських домогосподарств.

Вартість реалізації оцінюється у $445 млн. Закладений термін експлуатації - 25 років.

До реалізації проекту долучилася також іспанська компанія-виробник палубного обладнання Fluidmecanica. Фірма поставляла на цей об'єкт комплект тягових лебідок. Причому у поставку входив не тільки сам агрегат, але і гідростанція, комплект кабелів і гнучких шлангів для монтажу, вся автоматика, пульти управління і контейнер для зберігання. Обладнання потрібно було тільки підключити до загальної мережі і можна було працювати.

Лебідка, як і все супутнє обладнання, зроблена у мобільному виконанні. При необхідності може переміщатися від одного вітрогенератора до іншого. Завдяки невеликим габаритам і необхідним захопленням для крана обладнання можна без проблем прибрати в контейнер. Там же стоїть і дизель-генератор для можливості автономної роботи.

Раніше Fluidmecanica вже брала участь у реалізації проектів "відновлюваної енергії". Зокрема, фахівці компанії розробляли і поставляли гідравлічні системи для сонячних електростанцій в Іспанії. Це обладнання призначене для того, щоб обертати самі сонячні панелі протягом дня, щоб у фотоелементів був максимальний контакт з сонячними променями.

В даний час у Шотландії експлуатується найбільша морська вітряна електростанція в світі Hywind потужністю 30 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка