У ЄС запустять блокчейн-платформу для розподілу електроенергії за участю електрокарів і теплових насосів

У Німеччині, Нідерландах, Швейцарії, Італії та Данії запустять блокчейн-платформу для розподілу навантаження на електричні мережі за допомогою електромобілів, побутових акумуляторів і теплових насосів.

Про створення міждержавної платформи Equigy домовилися європейські національні енергомережеві компанії Swissgrid, TenneT і Terna Group, передає iksmedia.

Спочатку платформа буде запущена у Німеччині, Нідерландах, Швейцарії та Італії. Пізніше до національних енергокомпаній Швейцарії, Нідерландів та Італії планує приєднатися данська компанія Energinet. Таким чином, платформа діятиме у п'яти європейських державах.

За задумом авторів, міждержавна платформа Equigy дозволить наділити функцією розподілу навантаження на електричні мережі споживачів електричної енергії.

"У майбутньому мільйони невеликих децентралізованих виробників електроенергії, споживачів і енергетичних сховищ, таких як електромобілі, побутові акумулятори і теплові насоси, допоможуть впоратися з перевантаженнями мереж і збалансувати коливання між рівнями виробництва і споживання електроенергії, - зауважують автори ініціативи. - Таким чином, вони візьмуть на себе завдання, які сьогодні в основному вирішуються великими електростанціями, такими як вугільні і нафтові електростанції потужністю в кілька сотень мегават".

Найцікавіше, що за допомогою Equigy автори ідеї планують запропонувати людям заробляти на продажі електроенергії. Наприклад, залишивши електромобіль, заряд якого не був повністю витрачений, підключеним до електричної мережі через спеціальний двонаправлений зарядний пристрій, власник електромобіля зможе продавати залишкову електроенергію. Завдання Equigy полягатиме у проведенні таких транзакцій з використанням блокчейна.

Технологія та програмне забезпечення Equigy будуть мати відкритий вихідний код і надаватися безкоштовно.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка