У ЄС за викиди CO2 вугільної станції доведеться платити 200 мільйонів євро на рік

У Боснії і Герцеговині за викиди вуглекислого газу вугільних електростанцій доведеться платити 200 мільйонів євро на рік.

Як зазначає державне підприємство «Електроенергетика Боснії і Герцеговини"(Public Enterprise Electric Utility of Bosnia and Herzegovina - EPBiH), нинішні ціни у системі торгівлі викидами ЄС зроблять діяльність збитковою, передає balkangreenenergynews.com

«Приблизна вартість викидів, вироблених нашими електростанціями, при поточних цінах на CO2 складе 200 мільйонів євро, що перевищує загальну вартість виробництва електроенергії з вугілля і робить діяльність збитковою», - наголошують у компанії, яка експлуатує чотири вугільні електростанції загальною потужністю 1,76 ГВт.

EPBiH, яка має намір звільнити 1500 співробітників у рамках реструктуризації своїх вугільних шахт, опублікувала заяву під назвою "Проблеми для вугілля у світлі виконання зобов'язань Боснії і Герцеговини". Компанія заявила, що підготувала стратегію розвитку, засновану на цілях і політиці Європейського Союзу щодо зобов'язань Боснії і Герцеговини за Договором про Енергетичне співтовариство. «Скорочення викидів і високі витрати на квоти на викиди призведуть до значного зниження виробництва на теплових електростанціях і вугільних шахтах, аж до повного припинення, - підкреслюють у EPBiH. – Процес енергетичного переходу у Боснії і Герцеговині почався: як довго він триватиме і наскільки ефективно, залежить від учасників енергетичного сектора - на жаль, ми давно упустили можливість для абсолютно безболісного переходу".

Максимально допустимий рівень щорічних викидів парникових газів буде визначений в Боснії і Герцеговині, як і в ЄС, зазначають у компанії. «Спочатку надбавки будуть виділятися емітентам безкоштовно, - пояснили у EPBiH. - Частка безкоштовних квот буде поступово скорочуватися до тих пір, поки вони не будуть повністю скасовані і всі викиди не будуть оцінені».

Це буде додатковий економічний імпульс, який скоротить використання вугілля, тому що вугільні електростанції стануть неконкурентоспроможними.

Угода про стабілізацію та Асоціацію, договір про Енергетичне Співтовариство і Софійська декларація про зелений Порядок денний для Західних Балкан, яка була підписана у листопаді 2020 року, є найбільш важливими документами, які визначають міжнародні зобов'язання і впливають на розвиток електроенергетичного сектора. Згідно з документами, Боснія і Герцеговина зобов'язана поступово привести свої закони у відповідність до законодавства ЄС, який зобов'язався поетапно відмовитися від вугілля і поступово закрити теплові електростанції і вугільні шахти.

Боснія і Герцеговина зобов'язані прийняти Національний план з енергетики та клімату (NECP), у якому, серед іншого, будуть встановлені цілі щодо скорочення викидів CO2. Беручи до уваги проект документа, енергетичний сектор може очікувати зниження викидів на 30% у 2030 році у порівнянні з 2014 роком.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка