У ЄС ціна СО2 підвищиться до 130 євро за тонну

До 2030 року ціна вуглецю в ЄС зросте до 130 євро за тонну.

Як зазначається у дослідженні Потсдамського Інституту вивчення кліматичних змін, таких результатів досягне Об’єднана Європа у рамках досягнення мети Green Deal щодо скорочення викидів СО2 на 55%, передає interfax.com.ua

"Здорожчання вуглецю стане кінцем вугільної енергетики у тому вигляді, у якому ми її знаємо, - наголошується у дослідженні. - Скромні 17 кВт∙год у 2030 році – це 2% від того, що було у 2015 році».

Як повідомив Reuters, 20 квітня ціна вуглецю в ЄС досягла 45,12 євро за тонну, досягнувши найвищої позначки з моменту запуску системи торгівлі викидами ЄС (EU ETS) у 2005 році.

Також, згідно з прогнозом Потсдамського Інституту вивчення кліматичних змін, при зростанні ціни вище 100 євро за тонну CO2, виробництво електроенергії на основі газу скоротиться приблизно на 40% до 2030 року в порівнянні з 2015 роком.

Крім того, закриття електростанцій на викопному паливі до завершення терміну їх експлуатації і розширення масштабів вітряної і сонячної генерації може тимчасово підняти ціни на електроенергію у цьому десятилітті. У той же час повідомляється, що після 2025 року витрати на електроенергію в ЄС знизяться завдяки більшій доступності дешевої енергії вітру і сонця.

«Комп'ютерне моделювання показало, що відновлювані джерела енергії забезпечать майже три чверті вироблення електроенергії вже у 2030 році і дозволять досягти нульових викидів в енергетичному секторі до 2040 року», — прогнозують вчені.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка