У ЄС тестують повну переробку сонячних модулів у промисловому масштабі

Європейський Союз почав тестування повної переробки сонячних модулів у промисловому масштабі.

Проект ReProSolar реалізують у рамках програми EIT RawMaterials, передає newsroom.veolia.de

ЄС на реалізацію проекту ReProSolar виділив 4,8 мільйона євро.

Керує проектом компанія Veolia, один з найбільших у світі гравців у галузі переробки відходів. Разом з компаніями-партнерами з державного і приватного сектора вона розробляє особливий високоефективний процес утилізації відпрацьованих фотоелектричних модулів, що дозволяє повністю відновлювати цінні матеріали. Наприклад, чистий кремній, срібло і скло можуть після відновлення знову надходити в обробну промисловість.

Таким чином, якщо раніше фотоелектрична промисловість була побудована за "лінійним" принципом-ресурси-відходи, то сьогодні вона перетворюється у галузь замкнутого циклу, організовується за принципами «кругової економіки».

«Наш процес заснований на новій технології розшарування, яка дозволяє ефективно відокремлювати сонячні елементи від скляної пластини, - пояснює керівник проекту Антуан Дріанкур з Veolia Umweltservice GmbH. - Потім інноваційні фізико-хімічні процеси дозволяють відновлювати всі матеріали без необхідності подрібнення фотоелектричних модулів».

Сьогодні жоден промисловий процес у світі не дозволяє отримати зі старих сонячних елементів срібло і кремній з дуже високим ступенем чистоти, зауважує він Антуан Дріанкур, додаючи, що це стане великим проривом для всієї Сонячної галузі з точки зору діючих стандартів утилізації.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка