У ЄС банки зобов’яжуть звітувати про свої «зелені активи»

У Європейському Союзі банки повинні будуть публікувати новаторський «коефіцієнт зелених активів»(GAR) у якості основного показника своєї екологічно безпечної ділової діяльності.

Як зазначає служба банківського нагляду ЄС, нововведення набере чинності у 2022 році, передає mind.ua

Оскільки тенденція до соціального інвестування та сталого розвитку набирає обертів, регулюючі органи хочуть, щоб інвестори отримували більш надійну інформацію від банку щодо проблеми зміни клімату, оскільки шторми та інші погодні явища впливають на вартість їх активів і зобов'язань.

«Коефіцієнт зелених активів(GAR) буде вимірювати кількість екологічно безпечних кредитів, авансів і боргових цінних паперів у порівнянні із загальними активами на балансі кредитора, щоб досягти процентного значення», - заявило Європейське банківське управління (EBA).

«Регулюючі органи вперше просять про співвідношення зелених активів, спочатку цифри можуть бути однозначними для банків, тому важливий контекст, – сказав Пірс Хабен, директор EBA з банківської справи, ринків, інновацій та споживачів. – Коли банк говорить про те, яким він хоче бути у 2030 році, це буде справді цікаво з точки зору коефіцієнта екологічних активів».

Нова «таксономія» ЄС буде використовуватися для визначення того, які активи є екологічно стійкими.

GAR буде публікуватися у річному звіті банку, починаючи з 2022 року, на основі даних до 31 грудня попереднього року.

Банки також повинні будуть опублікувати три інших показники, що показують, якою мірою гонорари за консультаційні послуги, великі торгові операції і позабалансові ризики є результатом діяльності, сприятливої для клімату.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка