У Румунії проблеми з вітроенергетикою впливають на ціни на електроенергію

У Румунії ринок електроенергії різко реагує на проблеми у сфері вітроенергетики. 

Навіть невелика кількість вітропарків надзвичайно впливає на ціни на електроенергію, передає Neftegaz.ru.

Так, у лютому 2018 року Transelectrica вже втратила понад 5 млн левів (1,08 млн євро) через зниження генерації електроенергії на вітроелектростанції Добруджі через несприятливі погодні умови.

Сніг і холод у цьому районі пошкодили повітряну лінію електропередач напругою 400 кВ Констанца-Таріверде, яку довелось тимчасово вивести з експлуатації – і як результат, зменшити електрогенерацію.  

Примітно, що у березні вартість електроенергії на добу вперед сягала максимуму у 65 євро/МВт-год через збільшення внутрішнього і зовнішнього попиту і призупинення на прохання влади діяльності електростанцій OMV Petrom Brazi і Ромгаз Iernut для вирішення проблем низького тиску у системі передачі. 

Додатковою причиною можна вважати і зупинку кількох вітряних турбін: державні електромережеві компанії зазнали значних збитків на одній зі своїх ЛЕП у регіоні і закликали скоротити генерацію на ВЕС.

Як зазначається у фінансовому звіті Transelectrica за перший квартал 2018 року, після скорочення генерації на вітроелектростанції у Добруджі у кінці лютого загальна кількість виробленої електроенергії у країні зменшилася до 19,776 МВт.

В кінці 2-ї декади травня 2018 року ціна електричної енергії на спотовому ринку OPCOM досягла середнього рівня у 245 левів/МВт*год(52,85 євро), що більш ніж в 2 рази перевищує показник два тижні тому, коли ціна становила 112 левів/ МВт*год (24,16 євро).

Зокрема, у період пікового споживання 9-22 години, у день поставки у понеділок, 21 травня 2018 року, середня ціна склала 277 левів/МВт*год (59,76 євро), а максимальна - 343 лева/ МВт*год (73,99 євро) у 21: 00 години.

Причина в тому, що в останні місяці ціна на електроенергію енергію коливалася в інтервалі 100-200 левів/ МВт*год (21,57 - 43,15 євро).

Примітно, що ціни на електроенергію у Румунії та Угорщині найвищі в регіоні, іноді навіть у 3 рази більші, ніж у певні інтервали часу у Словаччині та Чеській Республіці. Так, в один із травневих днів, 15 годин, коли ціна в Румунії та Угорщини становила 55,07 євро/МВт*год, у Словаччині та Чехії ціна становила 16,17 євро/МВт*год. 

У структурі виробництва електричної енергії у Румунії лідирують ГЕС - 36%, вугільні ТЕС - 25%, та ТЕС на газі і мазуті - 12,8%, на сонячні електростанції припадає 9,27%, ВЕС - 0,62%, електростанції на біомасі -7%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка