У Роттердамі збиратимуть черствий хліб для переробки у біогаз

У Роттердамі (Нідерланди) встановили 130 контейнерів для збору черствого хліба, який в в подальшому перероблятимуть у біогаз.

Мерія підтримала пілотний проект BroodNodig, який запустили 3 роки тому з приватної ініціативи, передає Minval.az

Біогазу отриманого з 125 тисяч кілограмів хліба, який організатори зібрали за час реалізації проекту, вистачить для 50 квартир протягом року, а згенергованої при його спалюванні електроенергії – для роботи 2 тисяч лампочок протягом року.

Роттердам став другим містом у Нідерландах, де генеруватимуть електроенергію з біогазу отриманого з черствого хліба. Першим був Амстердам, де контейнери для збору черствого хліба встановили в 2018 році.

За статистикою Нідерландського центру вивчення живлення Voedingscentrum, на кожного жителя Нідерландів в рік припадає 41 кілограм викинутої їжі, з них 22% — це хліб і випічка.

Крім такого альтернативного використання хліба фахівці центру закликають розвивати проекти, які знижують кількість викинутого хліба, у тому числі магазинами і ресторанами. Такі проекти в Європі вже існують: наприклад, у Румунії магазини і ресторани зобов'язані віддавати їжу на благодійність за 3 дні до закінчення терміну придатності, а у Фінляндії вже 3 роки працює мобільний додаток, який допомагає продавцям збувати за зниженою ціною продукти з терміном придатності, який закінчується.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка