У Роттердамі побудують вітряну «супер-електростанцію»

«Супер-вітряк ХХІ століття» прикрашатиме краєвиди одного з найбільших міст у Нідерландах, отримавши звання важливої туристичної пам’ятки. Саме про такі, більш ніж амбіційні плани, заявила корпорація Dutch Windwheel Corporation, що збирається побудувати в Роттердамі інноваційну вітряну електростанцію Dutch Windwheel. Масштабна новобудова буде працювати на технології EWICON, нещодавно розробленої в Делфтському технологічному інституті (Electrostatic WInd energy CONverter — «Електростатичний конвертер вітрової енергії»), повідомляє ресурс News.Eizvestia.com

3.jpg
Конструкція незвичної електростанції представлятиме собою два величезних ажурних кільця зі скла та бетону. Зовнішнє кільце отримуватиме енергію з вітру. Крім того, в ньому розмістять 40 оглядових кабінок. Внутрішнє кільце відіграватиме, скоріше, «туристичну роль»: в ньому буде оглядовий ресторан, готельні номери та офіси, а також система, що перероблятиме створені відвідувачами відходи у біогаз.

2.jpg 
Проте найцікавіше відбуватиметься саме у зовнішньому кільці. Суть технології EWICON полягає в переміщенні заряджених частинок проти напрямку електричного поля. У зовнішньому кільці Dutch Windwheel роль таких частинок виконуватимуть позитивно заряджені крапельки води. За допомогою спеціальних форсунок, «розкиданих» по всій внутрішній поверхні кільця, ці крапельки будуть підніматися в повітря, а вітер, що залітатиме всередину, підганятиме їх уздовж електродів. Все це створюватиме різницю потенціалів, завдяки чому вироблятиметься електричний струм.
 
Наразі проект очікує більш детального доопрацювання та визначення термінів його реалізації.  

4.jpg

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка