У Рівному вироблятимуть електрику зі сміття на 30 тис грн. щодня

На рівненському сміттєзвалювальному полігоні планують встановити обладнання для видобування біогазу та виготовлення з нього електричної енергії.

Ініціатива належить київській фірмі "УкрОпт "Мастер-енерго", яка ще у жовтні 2014 року підписала з мерією Рівного меморандум про наміри і сподівається у лютому отримати дозвіл міськради на монтаж двох установок для видобутку звалищного газу. Досвіду виробництва біогазу підприємство не має, наразі експлуатує великі газові та дахові котельні, будує когенераційні електростанції.

В разі позитивного рішення вже у березні на рівненському сміттєзвалювальному полігоні під установки з операторною виділять близько 100 кв. метрів землі. Столичний інвестор планує запустити виробництво біогазу та електроенергії з нього у Рівному до кінця 2015 року, загалом вклавши у проект 23 млн гривень. Для добування звалищного газу "УкрОпт "Мастер-енерго" планує встановити австрійське обладнання, яке, за підрахунками підприємців, окупиться за п’ять років.  

Наразі кияни мають намір видобувати 300 кубометрів біогазу на добу і 20 тисяч КВт/год електроенергії на добу відповідно. За попередніми підрахунками, продаючи електричну енергію зі звалищного газу у загальнодержавну електромережу за так званим "зеленим тарифом", столичне підприємство щодоби зароблятиме понад 30 тисяч гривень.


Примітно, що рівненський сміттєзвалювальний полігон, який утримується комунальним автотранспортним підприємством (КАТП) 1728, був обраний з двох причин: по – перше, він знаходиться недалеко від Києва, по-друге, – перебуває на даний момент у нормальному стані і склад його сміття досліджений. До слова, київське підприємство платитиме КАТП 1728 приблизно 10 тисяч гривень на рік за користування згаданими вище 100 кв. метрів полігону. Втім, рівненчани можуть суму корегувати.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: