У Рівному приймають ртутовмісні лампочки на утилізацію за 4 грн і планують збудувати переробний завод

У Рівному приймають на утилізацію використані ртутовмісні лампочки від фізичних осіб за 4 гривні і планують збудувати переробний завод.

Як зазначають у ТОВ "Еко-Хелп", яке має відповідну ліцензію на збір небезпечних відходів, основний обсяг "економок" та люміністцентних ламп надходить від юридичних осіб, передає Erve.ua.

«Держава зобов’язує великі підприємства та установи утилізувати ртутовмісні лампочки, які заборонено викидати на звалище, де вони можуть розбитися та завдати непоправної шкоди навколишньому середовищу, - зазначають на підприємстві. – Ми збираємо їх раз у квартал - одна лампочка коштує орієнтовно 7 гривень в залежності від виду та довжини».

За словами менеджера ТОВ "Еко-Хелп" Віктора Ковальчука, для фізичних осіб утилізація однієї лампочки коштує 4 гривні.

«Ми готові приймати одну-дві ртутовмісні лампи від свідомих рівнян – однак останні звертаються рідко, - зауважує він. – З одного боку культура поводження з відходами перебуває на низькому рівні, з іншого – немає мотивації: людина має піти в банк, оплатити виданий нами рахунок з комісією у 3-10 гривень, а потім повернутися до нас із чеком – бажаючих повторити цей шлях небагато».

На переконання Віктора Ковальчука, Рівне пасе задніх в утилізації ртутовмісних ламп. «У Львові містяни можуть здати використані лампочки абсолютно безкоштовно - утилізацію покриває екологічний фонд, - говорить фахівець. – Містом курсує "еко-бус", який звозить небезпечні відходи на переробний міні-завод».

Як зазначив мер Рівного Володимир Хомко, місто могло б вже переробляти ртутовмісні лампи, які натомість лежать по смітниках.

«Декілька років тому такий завод мали намір звести у Тинному, але мешканці збунтувались і не дали, - нарікає міський голова. - Зараз ми знайшли інше місце, ведемо перемовини, якщо вдасться домовитись - зробимо переробний завод».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка