У Рівному підприємець має намір створити вертикальні екоферми з вирощуваня овочів на закинутих об’єктах

У Рівному підприємець Станіслав Дубровський має намір створити на закинутих об’єктах закриті вертикальні ферми з вирощування овочів, ягід та зелені.

Міські городи будуть освітлюватися доступними світлодіодами високої ефективності, передає ЧаРівне.інфо.

Ідея створити гідропонні ферми у Рівному з'явилась після перегляду одного з наукових каналів, де йшлося про новітній спосіб вирощування овочів, згадує Станіслав Дубровський. 

«Деякий час я просто нотував ідеї з різних джерел, а потім почав розробляти власні програмно-технічні рішення, - згадує він. – Приміром, кероване штучне освітлення, яке дозволяє автоматично налаштовувати світло на всій фермі, змінити за лічені хвилини налаштування лінії для заміни культури або відкоригувати темпи росту, наприклад, для відвантаження в заплановану дату свіжих овочів, оминаючи складське зберігання, а також дає можливість організувати проведення спліт-тестів з вирощування рослин».

У закритих вертикальних фермах овочі і зелень вирощують за принципом гідропоніки - на мінеральних поживних розчинах, пояснює підприємець. «Культури отримують ідеальну кількість вологи та поживних речовин, які проникають безпосередньо у коріння з водою в повністю контрольованому середовищі, - пояснює Станіслав Дубровський. - Технологія дозволяє вирощувати більше 50 видів овочів на меншій території за вдвічі коротший термін, при цьому обсяг врожаю у п'ять разів перевищує аналогічний показник на традиційних фермах».

Перевага вертикальної гідропонної ферми у тому, що рослини замість сонячного світла отримують підсвічування від світлодіодів і їх розвиток відбувається у повністю контрольованому середовищі, продовжує підприємець. «За достатнього рівня освітленості впродовж більшої частини доби рослини швидко ростуть – поява доступних світлодіодів високої ефективності стимулюює появу подібних екоферм в останні роки по всьому світу, - пояснює він. - Завдяки ізоляції від зовнішного світу рослини не потребують обробки пестицидами, гербіцидами тощо – як результат, отримуємо повністю екологічну продукцію».

Крім цього, завдяки закритим вертикальним фермам можна суттєво зменшити імпорт в Україну певних культур та наситити ринок продукцією, що не тільки не вирощується в нашій країні, але й не імпортується, бо не має тривалого зберігання та не витримує логістичного навантаження, зауважує Станіслав Дубровський.

На даний момент напрацювань та інформації про технології достатньо для того, щоб усе це розпочати, каже Станіслав Дубровський. 

«Наразі ми збираємось ініціювати звернення до керівництва Рівного про виділення необхідних приміщень для створення екоферм, - ділиться планами підприємець. – Нам якнайкраще підійдуть неенергоефективні приміщення, які зазвичай не викликають жодної зацікавленості у зовнішнього інвестора, а натомість потребують постійних витрат на утримання з міського бюджету».

Побічними продуктами закритих вертикальних екоферм будуть тепло від системи освітлення і чистий кисень, пояснює Станіслав Дубровський. «Рослини споживають вуглекислий газ, а виробляють чистий кисень, тобто це екологічно чисте виробництво, - наголошує він. - Окрім того, екологічною є і сама продукція, адже при вирощуванні у вертикальних фермах культури не страждають від шкідників, а тому не використовуються нітрати/пестициди/гербіциди».

Основні технологічні витрати вимірюються вартістю освітлення і складають 85% від загалу, пояснює підприємець. «Підігрів не використовується, оскільки розсіювана потужність світлодіодів є достатньою для обігріву, а різниця технологічної вартості культур коливається у межах 50-70%, - говорить Станіслав Дубровський. – Приміром, собівартість салату Латук, який має один з найнижчих показників собівартості, лежить в проміжку між однією та двома гривнями, а кінцева ціна обумовлюється ступенем автоматизації виробництва – отже цей продукт буде цілком конкурентноздатним навіть без приставки «еко».

Для повернення інвестицій знадобиться близько 3-4 років, прогнозує Станіслав Дубровський.  Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка