У Рівному на звалищі безкоштовно прийматимуть опале листя для виробництва компосту

Міський полігон твердих побутових відходів у Рівному почав прийматина безоплатній основі опале листя для подальшого компостування з використанням каліфорнійських черв'яків.

Про це йдеться на сторінці міської ради у Фейсбук, передає UA: Рівне

Раніше за захоронення опалого листя на полігоні доводилось платити - 113 гривень за тонну.

«Безоплатний прийом листя саме на полігоні запроваджуємо вперше, - пояснює Ростислав Кралюк, керівник комунального підприємства міськради "КАТП-1728", яке є балансоутримувачем звалища. - Таким чином, хочемо, аби ЖЕКи, ОСББ, управлінські компанії та просто рівняни активніше привозили зібрані під деревами органічні відходи, з яких вперше спробуємо робити добриво».

Для організації компостування листя залучили фахівців з Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) НУВГП, продовжує керівник КП.

«Із листя та подрібненої деревини спробуємо робити біогумус за допомогою каліфорнійських черв'яків, - розповідає Ростислав Кралюк. – Наразі вже підготували спеціальний майданчик, де органічну суміш періодично перемішуватимуть».

Перший компост планують отримати навесні 2020 року. «В цьому році може в нас і не вийде, але вже у квітні-травні наступного року плануємо отримати готовий продукт, - ділиться планами Ростислав Кралюк. – Добриво буде у вигляді посипкового матеріалу, а також рідке для підживлення городини та підсипки квітів зимою проти замерзання».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: