У Рівному мешканці 10-поверхівки встановили на даху сонячні колектори за 600 тис грн. Відео

У Рівному мешканці 10-ти поверхового будинку по вулиці Тихій 7 встановили на даху сонячні колектори площею 45 кв. м.

Як зазначає голова правління ОСББ «Мій дім» Роман Алексійчук, геліосистемою дооснастили дахову котельню в рамках пілотного проекту, профінансованого на 70% з "Муніципальною програмою сталого розвитку".

«З даховою котельною, яка має три контури: котловий, гарячої води і опалення, ми і так економимо газ, але вирішили піти далі - перейти на альтернативні види палива або на відновлювальні енергоресурси, - пояснює фахівець. - Взимку сонячні колектори працюватимуть на котлову систему, яка розподіляється між опаленням і підігрівом води, а в літній час будуть переключатися на бойлери та гарячу воду, яка підігрівається на газу, і температура якої буде підвищуватися до 70-75С, а мешканці будинку вже розмішуватимуть її на власний розсуд».

За словами Романа Алексійчука, навіть у гарний зимовий день можна мати гарний потенціал корисної дії від сонячних колекторів. «Необхідно лише дещо налаштувати геліосистему до нашої місцевості та температурних зон, - говорить голова ОСББ. – Справжній ефект від впровадження проекту можна буде відчути вже навесні».


Передбачається, що сонячні колектори дозволять мешканцям будинку зменшити витрати на гарячу воду на 30% від річного споживання.

Загальна вартість проекту склала близько 600 тис. грн.

ОСББ «Мій дім» вдалось максимально зменшити капіталовкладення у ризикований проект, наголошує Роман Алексійчук.

«Муніципальна програма сталого розвитку профінансувала наш проект на 70%, - розповідає він. – А на 30% ми взяли теплий кредит в Укргазбанку і також виграли: 40% від 150 тисяч гривень будуть компенсовані державою за програмою енергоефективності».

Геліосистема запрацювала на повну силу на початку зими, уточнює Роман Алексійчук.

«Заявку у муніципальну програму ми подали рік тому, у лютому наш проект був відібраний дорадчим комітетом і у травні ми приступили до реалізації цього проекту, а власне роботи з встановлення сонячних колекторів розпочалися з першого вересня і закінчилися 1 грудня, - розповідає голова ОСББ. - Їх вже набагато раніше змонтували, але система випробувалася на предмет проблемних ділянок, де могла б витікати спеціальна суміш, якою наповнені сонячні колектори».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка