У Рівному для опалення будинків планують використовувати тепло стічних вод

Китайська компанія забезпечить водне та теплоенергетичне господарство Рівненської області тепловими насосами, які дозволять використовувати тепло стічних вод та повітря.

Угода про наміри щодо реалізації відповідного проекту була підписана між китайською корпорацією "Лотосленд" та комунальним підприємством "Рівнеоблводоканал" і ТОВ "Рівнетеплоенерго" в рамках Міжнародної конференції "Системи теплоенергопостачання. Енергосервіс. СТЕПЕС. (SHESES' 15)".    

За словами президента корпорації "Лотосленд" Сюн Цзянь, Рівненщина та північ Китаю, де широко застосовуються таке обладнання, дуже схожі за кліматичними умовами. 

Використовуючи теплові насоси, "Рівнеоблводоканал" буде отримувати теплову енергію не тільки безпосередньо з води, а й зі стічних вод, які мають підвищену температуру – наприклад, гаряча вода з ванни. Вироблений ресурс підприємство зможе використовувати для власних  потреб, а за сприятливих умов – навіть продавати. Передбачається, що впровадження такої технології окупиться за кілька років.

В свою чергу реалізація проекту дозволить "Рівнетеплоенерго" подавати гарячу воду у обласному центрі цілий рік. При цьому теплові насоси знизять вартість підігріву води.  

На додачу, встановлення енергоефективного обладнання дозволить держпідприємствам замістити значний обсяг природного газу.

До підписання угоди з китайцями, які готові продати теплові насоси на 10% дешевше від європейських виробників, Рівненщина йшла два роки. Наразі китайська сторона забезпечує безвідсоткове кредитування цієї програми (позику необхідно повернути протягом року) та дає три роки гарантії на обладнання. 

3.jpg

Для переходу на наступний рівень втілення проекту сторони зобов’язані підписати угоду про реалізацію. Після цього китайська компанія повинна забезпечити поставки теплових насосів протягом 33 днів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка